برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی

دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکیSchool of management and medical informatics

فهرست اصلی

صفحه اصلی گروه فناوری اطلاعات سلامت

 

بسمه تعالی

با استعانت از درگاه خداوند متعال، ضمن خوشامدگویی به شما دانشجو، استاد یا پژوهشگر گرامی، مایلم نکاتی را در مورد گروه فناوری اطلاعات سلامت به عرض برسانم.
در قرنی که درآن زندگی می کنیم، درک صحیح از فناوریهای محاسباتی و انفورماتیک برای مدیریت کارآمد مراقبت بهداشتی، طبابت، پژوهش های دارویی و بالینی و آموزش نقش اساسی را ایفا می کند. در طی سالهای اخیر، صنعت بهداشتی در دنیا به دنبال استفاده از فناوری اطلاعات جهت بهبود گردآوری داده و تبدیل آن به دانش بوده است و نگاه و چشم انداز آینده نیز بر این مسیر دوخته شده است. قدم اساسی در نیل به این هدف، ایجاد ظرفیت میان رشته ای در سلامت با بهره گیری از ارتباطات موجود یا جدید آن با سایر فناریهای زیرساختی در دانشگاه و سطح جامعه می باشد. گروه فناوری اطلاعات سلامت تبریز ایجاد شده تا نیاز رو به فزونی به پژوهشگران آموزش دیده، آموزگاران و مدیران متخصص فناوری را در حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک سلامت تامین نماید. اعضای هیات علمی و دانشجویان ما به دنبال راه حل های خلاقانه و جدیدی هستند تا سلامت را ارتقا داده و از ناتوانی ها و بیماریها پیشگیری نمایند. ابزار ما در این مسیر فعالیت برای توسعه ظرفیت  و برنامه هایی می باشد که چالش های مهم سلامت و پزشکی را که طیف گسترده ای از پرونده الکترونیک سلامت، پردازش تصاویر و سیگنالهای پزشکی، سامانه های ثبت و پایش  تا  مدلسازی مولکولی را در کشور عزیزمان ایران و سراسر گیتی پهناور شناسایی کرده و راه حل ارائه نماید.
گروه فناوری اطلاعات سلامت در تبریز  با سابقه 33 ساله(از سال 1365) و خاستگاهی بین رشته ای ، بخش آموزشی و پژوهشی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز می باشد که با ارائه مباحث بدیع و مدارج علمی معتبر در خدمت علاقمندان حوزه سلامت الکترونیک می باشد. ما سلسله برنامه هایی در سطوح تحصیلات پایه و تکمیلی ازجمله دوره کارشناسی و ارشد رشته  فناوری اطلاعات سلامت، دوره ارشد انفورماتیک پزشکی و دوره دکترای مدیریت اطلاعات سلامت را برگزار می نماییم. رویکرد ما با هدف کمک در جهت دستیابی به اهداف شغلی و تخصصی شما در زیست بوم فناوری اطلاعات بهداشت و درمان کشور می باشد و ادعا می کنیم که در ترسیم مسیری خلاقانه و آگاهانه برترین می باشیم

                                                                                                                                                                                              دکتر پیمان رضایی
                                                                                                                                                                                مدیر گروه فناوری اطلاعات سلامت