برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم
English فارسی

دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکیSchool of management and medical informatics

فهرست اصلی

سامانه پرسش و پاسخ

توجه  : 

* جهت استفاده از سامانه پرسش و پاسخ  پرسش جدید را کلیک کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب و سوال را مطرح نمایید.

* جهت دریافت کد رهگیری و ضمیمه کردن فایل حتما" گزینه خصوصی را انتخاب و بعد پرسش جدید را کلیک کنید. 

* برای پی گیری سوالی که قبلا" مطرح کرده اید کد رهگیری دریافتی را وارد کرده و گزینه جستجو را کلیک نمایید. 

* برای دریافت پاسخ از طریق پست الکترونیکی حتما" ایمیل خود را وارد نمایید.

  پرسش و پاسخ
موضوع :
عبارت جستجو :
کد سوال : 21
موضوع : امور مرتبط با گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی
تاریخ سوال : يکشنبه,15,شهريور,1394 تاریخ پاسخ : چهارشنبه,25,شهريور,1394
پرسش کننده: مولودی پاسخ دهنده: شیرین نصرت نژاد

سوال : سلام و خسته نباشید می خواستم بدونم تیم تحریریه مجله برای دانشکده میتونه از دانشجویان هم باشه ؟ و اگه میشه چه شرایطی لازم داره ؟! با تشکر

پاسخ :

با سلام
در حال حاضر مجله ای از طریق دانشکده منتشر نمیشود. ولی کمیته تحقیقات دانشجویی قصد راه اندازی یک مجله دانشجویی را دارد که در صورت راه اندازی دانشجویان محترم میتوانند در قسمتهای مختلف مجله فعالیت نمایند
اطلاعات بیشتر در این زمینه را می توانید از طریق معاونت پژوهشی دانشکده پیگیری نمایید
با تشکر
کد سوال : 20
موضوع : امور مرتبط با گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی
تاریخ سوال : شنبه,7,شهريور,1394 تاریخ پاسخ : چهارشنبه,18,شهريور,1394
پرسش کننده: نامشخص پاسخ دهنده: شیرین نصرت نژاد

سوال : با تشکر از توجهتان.در مورد سوال مربوط به هیئت بورد دوستمان حقیقت را بیان میکند ولی جوابی که به ایشان داده شده چندان مرتبط نبود خواهشا دلیل اینکه چرا دروس مورد نیاز تصویب نمیشود را توضیح دهید.اینکه کوریکولم آموزشی ناقص است در آن حرفی نیست ولی چه عاملی باعث میشود تا این نقص ها برطرف نشود؟تازگی ها اخباری به گوش میرسد که حاکی از حذف رقبا نه از جانب پزشکان بلکه از جانب خودی ها می باشد.لطفا شفاف سازی کنید.

پاسخ :

با سلام
دوست عزیز شما به عنوان دانشجوی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، آشنایی کامل با سلسله مراتب سیاستگذاری و مدیریتی در یک سیستم دارید. گروه مدیریت به عنوان یک جز از سیستم بزرگتر، وظیفه بررسی کوریکولم آموزشی را بر عهده گرفت و انجام داد ولی نهایی و اجرایی شدن این کوریکولم آموزشی بر عهده هیات برد می باشد که افراد تصمیم گیر در این هیات اساتیدی از تمام دانشگاههای علوم پزشکی کشور می باشند که فقط یکی از اعضای هیات برد از گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی تبریز است

 
کد سوال : 19
موضوع : امور مرتبط با گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی
تاریخ سوال : دوشنبه,2,شهريور,1394 تاریخ پاسخ : پنجشنبه,5,شهريور,1394
پرسش کننده: نامشخص پاسخ دهنده: شیرین نصرت نژاد

سوال :

با سلام میخواستم بدونم که چرا هیئت بورد مدیریت دروس مورد نیاز و جدید رو تصویب نمیکنند؟الان اصلی ترین مشکل ما در مورد شغل هستش.دانشجویان کارشناسی ما به این خاطر کاری نمیتونند بکنن چراکه هیچ ابزار منحصر بفردی در دستشون نیست.اگه اساتید بزرگوار ما مخصوصا مدیریتی ها)واقعا پیشرفت همگانی میخوان باید این کار رو انجام بدن.پاسخ :

با سلام
 با تشکر از ارائه نظرات  شما در زمینه دروس و رشته تحصیلتان ، با اطلاع می رسانیم که کوریکولوم آموزشی موجود با توجه به نیازهای آموزشی و بر حسب تخصص مورد نیاز در زمینه شغلیتان تدوین شده و در آن دروس و ابزارهای مدیریتی لازم تعبیه شده است  که مصداق بارز آن حضور فارغ التحصیلان موفق در جایگاههای مدیریتی و فیلدهای اجرایی تخصصی در سطح کشور می باشد. گر چه نارسایی هایی در برنامه آموزشی رشته مورد نظر شما وجود دارد لذا این گروه از مدتها پیش در زمینه بازنگری برنامه آموزشی گروه مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی در سطح کارشناسی، تلاشهای فراوانی انجام داده است و در صدد اجرایی شدن آن پس از تصویب می باشد و پیگیریهای انجام شده حاکی از آن است که کوریکولوم بازنگری شده در جلسه شهریور ماه هیات برد مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 
 شایان ذکر است که در حال حاضر نواقص موجود در کارآموزیهای در عرصه، از طریق اعضای هیات علمی در حال مرتفع شدن است و کارگاههای لازم و مورد نیاز از طریق قطب علمی آموزشی مدیریت سلامت ایران در سال تحصیلی جدید برگزار خواهد شد که اطلاع رسانیهای لازم از طریق وبسایت قطب قابل پیگیری است   
کد سوال : 17
موضوع : امور مرتبط با گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی
تاریخ سوال : دوشنبه,1,تير,1394 تاریخ پاسخ : سه شنبه,2,تير,1394
پرسش کننده: امجدی پاسخ دهنده: بابک زارع آبادی

سوال : سلام من متقاضي كتاب مباني ارزيابي هاي اقتصادي در نظام سلامت نوشته دكتر ايماني هستم . لطفا راهنمايي فرماييد

پاسخ :

با سلام

لطفا پست الکترونیکی خود را بررسی فرمایید
کد سوال : 12
موضوع : امور مرتبط با گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی
تاریخ سوال : چهارشنبه,20,اسفند,1393 تاریخ پاسخ : يکشنبه,16,فروردين,1394
پرسش کننده: نامشخص پاسخ دهنده: علیرضا محبوب اهری

سوال : منظورم لوح تقدیر که در اول سال تحصیلی داده میشه به شاگردان اول لطفا فقط شاگرد اولا نباشن بقیه هم زحمت میکشن

پاسخ :

اینگونه تشویق و تقدیرها توسط دانشکده صورت می گیرد، و از طرف گروهها اتفاق نمی افتد.
کد سوال : 6
موضوع : امور مرتبط با گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی
تاریخ سوال : شنبه,27,دي,1393 تاریخ پاسخ : دوشنبه,29,دي,1393
پرسش کننده: دانشجوی بی نام پاسخ دهنده: علیرضا محبوب اهری

سوال : سلام چرا این همه سختگیری؟ چرا به خاطر چند تا غیبت یهو درسمون حذف می شه؟ آخه انصافه ما یه ترم بیشتر بمونیم به خاطر یه درس؟ پروژه هم که اگه نتونیم تا 2هفته دیگه دفاع کنیم اونم صفر میشه!! خب ما چند برابر دانشجوهای دیگه کار انجام میدیم. لطفا یه تخفیفی در نظر بگیرد.

پاسخ :
با سلام
دانشجویان عزیز در زمان شروع به تحصیل در دانشکده، کتابچه راهنمای آموزشی را مطالعه نموده اند و انتظار داریم، به قوانین احترام بگذارند. تا به حال کسی به خاطر یک غیبت از امتحان محروم نشده است. براساس آیین نامه، دانشجویان میبایست به ازای هر یک مورد غیبت دلیل منطقی به استاد ارایه دهند. و غیبت منوط به اجازه قبلی و هماهنگی با استاد می باشد. تا زمانیکه غیبت موجه دانشجو (با شرایط فوق) کمتر یا مساوی 1/4 کل جلسات باشد، هیچ مانعی برای شرکت در امتحان وجود ندارد اما در صورتیکه تعداد غیبت ها  صرفنظر از موجه یا غیر موجه از یک چهارم جلسات تخطی کند، دانشجو حق شرکت در امتحان را ندارد. در این نیمسال براساس نظر شورای آموزشی پژوهشی دانشکده، موارد غیبت بیش از 4 جلسه به منزله حذف درس تلقی شد و از ترم های آینده دانشجو در صورتیکه درس را در زمان حذف و اضافه حذف ننموده باشد.  نمره آن درس صفر خواهد بود. 
در مورد پروژه ها : پروژه یک واحد عملی می باشد و طبق مقررات نمره دانشجو برای درس پروژه و کارآموزی حداکثر یک ترم می تواند به صورت ناتمام اعلام شود. یعنی دانشجویانی که پروژه را ترم6 انتخاب کرده اند، اگر نتوانند در پایان همان ترم دفاع کنند، حداکثر تا پایان ترم بعد (یعنی ترم 7) به دانشجو مهلت داده می شود. در صورت  عدم دفاع از پروژه نمره از طرف دانشگاه صفر منظور شده و دانشجو می بایست برای ترم بعدی، پروژه را مجددا انتخاب کند. 
مسلما همه دانشجویان عزیز تلاش می کنند و این تلاش به نفع خودشان و جامعه  می باشد. احترام به مقررات یک وظیفه انسانی، شرعی و قانونی می باشد. توصیه گروه به دانشجویان تمرکز بر وظایف و تکالیف دانشجویی بوده و اساتید گروه آماده ارایه مشاوره به دانشجویان در جهت انجام به موقع وظایفشان می باشد. 
با احترام
کد سوال : 4
موضوع : امور مرتبط با گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی
تاریخ سوال : چهارشنبه,24,دي,1393 تاریخ پاسخ : شنبه,27,دي,1393
پرسش کننده: پاسخ دهنده: علیرضا محبوب اهری

سوال : با سلام لطفا در مورد نحوه برگزاری امتحان اقتصاد خرد توضیح دهید.

پاسخ :
امتحان به صورت تستی و تشریحی خواهد بود. نمره کل 13 می باشد. و با افرادی که موق به دریافت نمره 12 شوند، 1 نمره ارفاق خواهد شد.کد سوال : 5
موضوع : امور مرتبط با گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی
تاریخ سوال : پنجشنبه,25,دي,1393 تاریخ پاسخ : شنبه,27,دي,1393
پرسش کننده: آرش مظلومی پاسخ دهنده: علیرضا محبوب اهری

سوال : با سلام. لطفا اگر مجله گروه موجود هست بفرمایید که از کجا میشه تهیه کرد؟

پاسخ :
با سلام و احترام
گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی دارای یک مجله با امتیاز علمی ترویجی می باشد که البته مجله دانشجویی می باشد. این مجله قبلا به طور منظم منتشر می شد اما در حال حاضر به دلیل پاره ای از مشکلات، انتشار مجله حاضر  متوقف شده است. گروه  به دنبال تغییر هیت تحریریه و کادر اجرایی این مجله می باشد. انشا ءا.. در آینده نزدیک این مجله کار خود را مانند سابق آغاز خواهد کرد. 
مرکز کشوری مدیریت سلامت   مجله ای را با عنوان تصویر سلامت  منتشر می کند که در شرف اخذ در جه علمی پژوهشی می باشد. این مجله موضوعات تخصصی علوم مدیریت و اقتصاد سلامت را منتشر می کند. و اعضای هیات تحریریه و هیات داوران از اعضای هیات علمی علوم مدیریت و اقتصاد سلامت می باشند. دانشجویان عزیز می توانند مقالات خود را در این مجله به چاپ برسانند.